Baner reklamowy tani-host.com

Czy pojemność konta host ma znaczenie

Standardowe pojemności konta host

Każdy serwer oraz maszyna sieciowa wyposażona w dysk twardy (dostępne typy: HDD, SSD, NVMe), ma określoną pojemność miejsca na dane. Z tego względu również konta hostingowe są ograniczone do pewnej konkretnej pojemności wyrażonej w giga bajtach. Ilość tego miejsca bezpośrednio wpływa na to ile możemy wgrać plików o jakiej wielkości. Po wykorzystaniu zadeklarowanej pojemności konta hostingowego należy albo zwolnić miejsce poprzez skasowanie nie używanych plików lub zakup dodatkowego miejsca. Taki zakup dodatkowego miejsca może mieć wyrażenie w typowym powiększeniu usługi do następnej większej oferowanej przez usługodawcę hostingowego.

W standardzie klienci otrzymują pojemności konta od 10 GB aż do 100 GB na HDD. Tą powierzchnię dysku można przeznaczyć na kilka rodzajów plików. Podstawowym przeznaczeniem konta hostingowego jest utrzymywanie plików strony, plików graficznych, bazy danych witryny, zdjęć w galeriach, filmów informacyjnych i instruktażowych oraz pocztę e-mail pracowników. Oczywiście można dowolnie przyznawać przestrzeń dla każdego z tych elementów składowych witryny internetowej. Także przydział powierzchni konta host jest całkowicie elastyczny i zależny od woli klienta.

Miejsce na serwerach z dyskami HDD są najtańsze, z uwagi na wolniejszy dostęp niż w przypadku dysków SSD oraz SSD NVMe. Te dwa ostatnie typy dysków to tak zwane pamięci FLASH, czyli elektroniczna płytka w której umieszcza się dane. Są to dość młode technologie w stosunku do dysków HDD, jednak znacznie droższe z uwagi na małe pojemności. Gdy na dysku HDD mamy dostępną pojemność 4 TB to na dyskach SSD otrzymujemy dostęp jedynie do 1 TB.

Nasza serwerownia udostępnia usługi na dyskach HDD z uwagi na ograniczanie kosztów. Zatrudnianie profesjonalnych administratorów serwerów jest koniecznością, jednak dyski HDD mimo wolniejszego dostępu do danych średnio o 4 do 6 ms nie są aż tak staroświeckie jak można pomyśleć. Dostęp do danych jest na tyle szybki że wiele stron znajdujących się na serwerach naszej firmy zajmuje wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Jeśli potrzebujesz dużo więcej miejsca oraz chcesz samodzielnie wykorzystywać wszystkie zasoby serwera, możesz sprawdzić usługę serwera dedykowanego gdzie dostajesz za roczną opłatą dostęp do całej maszyny a nasz administrator pilnuje aby maszyna stale była sprawna.

wróć

Baner reklamowy tani-host.com