Baner reklamowy tani-host.com

Z CMS czy bez CMS

Czy potrzebuję CMS-a do obsługi strony ?

Od czasu opublikowania darmowej wersji skryptu CMS WordPress, niemal każda nowa strona jest oparta o to rozwiązanie. Często klienci są kuszeni zwrotami informującymi że dzięki CMS obsługa strony staje się łatwa i prosta nawet dla osób które nie posiadają znajomości języków opisu strony czyli HTML oraz CSS. Jednak coś za coś. Skrypt CMS WordPress ma jedną podstawową wadę, jako że jest udostępniony za darmo to do jego kodu ma dostęp każdy. W przypadku innych CMS-ów (oczywiście płatnych), przestępca musiałby kupić taki skrypt aby mieć możliwość przeglądania jego kodu. Z tego względu dystrybucje skryptów CMS mają sens tylko w niewielkiej ilości i oczywiście za odpłatnością.

 

Jeśli uznałeś że Twoja firma potrzebuje strony internetowej to warto zastanowić się czy na pewno będę każdego dnia coś nowego dodawać do strony ? Większość przedsiębiorców przez 7 lat potrafi nie zaglądać do kodu swojej strony internetowej. Dlatego warto przemyśleć czy opłaca się inwestować w płatne CMS-y (bo na darmowe nikogo kto prowadzi firmę nie powinno być stać), gdyż może okazać się że nie wykorzystamy możliwości rozbudowywania naszej strony internetowej a to spowoduje że wyłożone pieniądze na CMS są po prostu wyrzucone w błoto.

 

Budując małą statyczną stronę zyskujemy wiele nie poświęcając prawie nic. Zwykła mała strona pozbawiona CMS-a od razu ma kilka plusów. Po pierwsze nie potrzebuje bazy danych co też spowalnia działanie witryny WWW a to przekłada się na pozycjonowanie. Warto pamiętać że wszelkie wąskie gardła oraz miejsca gdzie system czeka aż uzyska odpowiedź, opóźnia działanie witryny. Strona internetowa jest niewielkich rozmiarów co powoduje niskie koszty związane z hostingiem. Im mniejsza strona tym mniejszy rozmiar konta hostingowego potrzebujesz. Wielkość strony ma znaczenie odnośnie pojemności konta hostingowego. Dzięki temu możesz wykupić najmniejsze konto host jakie jest dostępne w ofercie.

 

Z doświadczenia firmy która wspiera twórców stron internetowych, wiemy że strony podstawowe, zbudowane bez użycia bazy danych, skryptów typu CMS oraz innych elementów interakcji, znacznie sprawniej się wyświetlają. Gdy do tego dodać szybką usługę hostingową, uzyskujemy maksymalną ocenę za prędkość strony internetowej przez wyszukiwarki. Im szybciej strona odpowiada tym więcej za jednym razem robot wyszukiwarki może indeksować podstron. A to wszystko przekłada się na dodatkowe punkty w ocenie witryny przez wyszukiwarki.

 

Jeśli jesteś małą firmą która ma podstawową strukturę usług i towarów, nie rozbudowujesz co tydzień oferty i głównie zajmujesz się obsługą klientów, to nie potrzebujesz CMS-a. Twoja strona internetowa może być oparta o podstawowe elementy konstrukcyjne co znacząco zmniejszy koszty utrzymania witryny w internecie. Jednocześnie odciążając stronę od dodatkowych systemów typu bazy danych, przyśpieszamy wyświetlanie się trony potencjalnym klientom co też pomaga nam w dopinaniu umów.

wróć

Baner reklamowy tani-host.com