Baner reklamowy tani-host.com

Rezygnujemy z konta demo

Konto demo na hosting

Nasza serwerownia rezygnuje z prowadzenia kont typu „Demo”, czyli tak zwanego próbnego wykorzystania serwera i sprawdzenia jego parametrów. Po dość długiej dyskusji na ten temat, jesteśmy w stanie zaakceptować zmniejszenie nowych potencjalnych klientów przez brak konta demo na korzyść tych, którzy rozumieją jakie dzisiaj istnieją zagrożenia w internecie oraz jakie możliwości dają niezbadane luki w zabezpieczeniach procesorów.

 

Ta zmiana jest jedną z pierwszych ogłaszanych za pomocą naszego nowego bloga, który został zainstalowany pod naszą główną domeną. Tak jak zapowiadaliśmy, będziemy wykorzystywać możliwości jakie daje nam nasze doświadczenie oraz oprogramowanie które kiedyś stworzyliśmy.

 

Dlaczego rezygnujemy z reklamy jaką jest konto demo ?

Powodów rezygnacji z kont demo możemy podać kilka a minimum aż trzy. Po pierwsze konta demo to tak naprawdę darmowy dostęp dla każdej osoby która chce dostać się na serwer. Niby w celach sprawdzenia zgodności z prowadzonym projektem, a jednak otwiera możliwość wgrywania i użytkowania skryptów oraz innego oprogramowania na powierzchnię dysku z danymi naszych kontrahentów. To chyba jeden z ważniejszych powodów szczególnie w perspektywie luk w oprogramowaniu procesorów przez które można uzyskać dostęp do pozostałej części dysku oraz informacji naszych kontrahentów. Zaledwie w 2016 roku załatano pierwszą poważną lukę w procesorach 64 bitowych a całkiem niedawno bo w październiku 2019 roku opublikowano informację o podatności na ataki kolejnej serii procesorów. To był drugi poważny impuls do zlikwidowania kont typu demo. Trzecim równie poważnym impulsem do wprowadzenia zmiany jest kwestia RODO. Skoro producenci procesorów nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa danych które są przetwarzane przez ten procesor to administrator serwera musi się zabezpieczyć przed ewentualnym wyciekiem danych co jest związane z złamaniem dyrektywy RODO. A z tego tytułu mogą grozić olbrzymie kary finansowe. To przelało czarę goryczy i spowodowało że raz na zawsze zamykamy możliwość tworzenia kont demo na naszych serwerach.

 

Nasza wieloletnia praktyka oraz doświadczenie musi wystarczyć za rekomendacje.

wróć

Baner reklamowy tani-host.com