Baner reklamowy tani-host.com

Jeszcze większe bezpieczeństwo danych na serwerze

 

Bezpieczeństwo danych ponad wszystko

Nasza marka Tani-Host.com zdaje sobie bardzo dobrze sprawę z wartości plików oraz baz danych. Utworzone strony internetowe, opracowane treści, wdrożone grafiki, zaprojektowane oraz opisane programy w językach PHP oraz JS, to wszystko ma wartość dla firmy czy instytucji które wydały na wytworzenie tych danych pieniądze. Tak samo zebrane bazy danych stanowią majątek przedsiębiorstw. Dlatego nasza firma dokłada wszelkich starań w celu zabezpieczenia kopii zapasowych danych naszych kontrahentów przed lukami w oprogramowaniu, włamaniami oraz utratą.

 

Pierwszy element zabezpieczeń

Pierwszym i podstawowym elementem zabezpieczenia danych naszych kontrahentów jest backup tworzony automatycznie zaraz po dokonanych zmianach. Jest to backup narastający. Dane są zbierane na osobnym serwerze stworzonym tylko do celów przechowywania kopii zapasowych. Do tej pory, były to wystarczające zabezpieczenia. Jednak postanowiliśmy jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Dlatego opracowaliśmy mechanizm oraz metodę bezpiecznego przechowywania kopii zapasowych na serwerze lustrzanym w siedzibie naszej firmy.

 

Drugi element zabezpieczenia

Jak wiadomo serwery nie są do końca bezpieczne w swoich serwerowniach. Dwa lata temu doszło do olbrzymiego pożaru dużej serwerowni, która przechowywała ogromne ilości danych swoich kontrahentów. Pożar został wywołany przez wadliwy zasilacz wymieniony kilka tygodni wcześniej. Przez ten jeden element zasilania jednego z serwerów doszło do olbrzymiego pożaru. Od tamtej pory, inwestowaliśmy w dodatkowe zabezpieczenie wszystkich naszych danych. Ostatecznie postanowiliśmy przechowywać kopię zapasową danych naszych klientów w siedzibie naszej firmy.

 

Kopia zapasowa na naszym serwerze w siedzibie firmy są wykonywane raz w miesiącu. Są to kopie awaryjne z których korzysta się w ostateczności. Dlatego postanowiliśmy wykonywać takie backup-y tylko raz w miesiącu. Te kopie zapasowe są gwarantem możliwości odzyskania nawet 95 % danych w przypadku wystąpienia pożaru w serwerowni. Taki poziom zabezpieczeń powoduje że sami czujemy się bezpiecznie, dlatego też udostępniamy tą usługę naszym klientom.

 

Zwiększony poziom bezpieczeństwa danych przechowywanych przez naszą firmę jest gwarantem wysokiej jakości usług. Starania jakie przykładamy do realizowania swoich działań, pokazują wysoką jakość oraz pełną dywersyfikację zagrożeń. Nawet w przypadku włamania i zaszyfrowania wszystkich danych, jesteśmy w stanie odzyskać wszystko co podlegałoby utracie. Sami korzystamy z własnych zabezpieczeń i projektujemy usługi tak aby spełniały oczekiwania naszych kontrahentów.

wróć

Baner reklamowy tani-host.com